Strona główna :: Klimat

KONTAKT
:


 

Telefon stacjonarny:

 0030 27510 47688

 

 

Telefon (komórkowy):
+30 694 65 23 347

 

Mówimy po polsku, angielsku i grecku.

 W czasie wakacyjnych miesięcy - w lipcu i sierpniu jest u nas najcieplej. Temperatury sięgają 36 stopni. Ten czas jest okazją nie tylko do plażowania w dzień, ale daje wielką przyjemność kąpieli nocnych, w ciepłej wodzie, przy blasku księżyca. Zapraszamy serdecznie również w maju i czerwcu . Jest również ciepło - temperatura waha się miedzy 20-28 stopni, a w powietrzu rozchodzi się oszałamiający zapach kwitnących pomarańczy i mandarynek.

Muszę wspomnieć również o kwietniu - ten czas to Święta Wielkanocne - największe święto greckie. Obchodzone bardzo uroczyście - zwłaszcza tu, w Kiverii gdzie tradycja i ludowość jest bardzo kultywowana. Msza rezurekcyjna słyszalna w całej miejscowości, bicie dzwonów, później, już po północy petardy… A w Niedzielę Wielkanocną całe rodziny zbierają się na patiach, pieką barany, piją wino i tańczą. Cała wieś rozbrzmiewa grecką muzyką.
Nie znam osoby, której takie świętowanie nie zauroczyłoby całkowicie.

Zapraszam również we wrześniu i październiku - jesień na Peloponezie, podobnie jak wiosna daje możliwość odpoczynku bez tłumów turystów. Zwiedzając w tym czasie zabytki można poczuć się jak odkrywca. Można być zupełnie samemu np. w Mykenach podziwiając grób Agamemnona. Można stanąć w teatrze Epidauros i śpiewać na cały głos sprawdzając słynną akustykę tego zaczarowanego miejsca.

Listopad, grudzień i styczeń to miesiące zbiorów pomarańczy, mandarynek i słynnych greckich oliwek. Temperatura wtedy wynosi 5 – 10 stopni, ale przy słonecznej pogodzie jest cudownie świeżo.

 

Aby zobaczyć aktualną pogodę w Kiveri proszę wejść na:

 

http://www.accuweather.com/nwo/Quick-Look.aspx?lng=pl&loc=EUR|GR|GR000|Kiveri

 

 

 

 
 << Zapraszamy do naszej GALERII >>